Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Jinak dnes na mi na lince potvrdili pro mojí rezervaci do Tanzánie všechny tři možnosti refund/rebook/ nebo jiná aerolinka a to přesto že moje změny jsou fakt malinké v řádu hodin.

(bílé pozadí starý itinerář, černé navrhovaná změna)


screenshot-20231017-184401-outlook.jpg
screenshot-20231015-102309-microsoft-365-office.jpg

0 Citovat

Já dnes neuspěl s přehozením na jinou aerolinku. Chtěl jsem změnu data (nebyl problém) a aerolinky, ale agent u 2 mnou navrhovaných letů (Austrian, což minule šlo, nebo Thai) prý neviděl volná místa. Na jejich webu v economy byla, ale třeba u Austrianu to byla třída Y, ale u Saudie mám T, tak že by to bylo tím?

0 Citovat

To zní zajímavě zrovna se tam taky chystám volat, taky jen kosmetický změny (zato už jich bylo asi deset). Za mě by i změna data byla příjemná (Ramadan a začínající deště nic moc :-)).

 Voláte na bezplatný US číslo přes skype nebo jak?

0 Citovat

Před časem jsem volal přes Skype, ale kvalita otřesná, tak teď volam na německé číslo.

Změnu data bych viděl reálně.

0 Citovat

tak US číslo má velkorysou provozní dobu 09-14 tamního času, jinam to přes skype grátis nejde, tj. asi večer.

Kam volá J.V., že mu to všechno schvalujou? :-)

0 Citovat

Přes Skype do US. Zatím nic neschválili, jen řekli že schválí. 

0 Citovat

To by mě po pravdě ani nenapadlo, nechat si něco slíbit a položit telefon. Když už jsem konečně narazil na někoho, kdo dokázal najít to, co jsem chtěl, vždycky jsem počkal, až to i provede. Kdyby mi nějaký agent jenom slíbil, že něco půjde, ani by mě nenapadlo se s ním rozloučit a čekat, jak to dopadne (a u některých kultur obzvlášť). Asi mě vycvičil Wizzair. 😆

4 Citovat

Už ty agenty fakt přestávám chápat (i v kombinaci s webem).

Na webu mi to nabídlo posun změněného letu tam (zkrácené čekání v Džiddě) o 2 dny dopředu/dozadu.

Jeden agent mi řekl při žádosti o posunutí změněného zpátečního letu na jiné datum (prodloužené čekání nad 12 hodin - to by mělo vyžadovat tranzitní víza), že tam žádné dostupné lety nevidí, ale vidí lety den předtím (se Saudií). Další agentka mi teď tvrdila, že neznají dostupnost letů s jinými aerolinkami na leden a že mám počkat do prosince + že let tam mi zdarma nezmění a to, co jsem viděl na webu, je automatika a blablabla.

0 Citovat

Tak mně teď chlapec říkal, že to je možný změnit, ale musim volat ze svýho čísla, co je u nich registrovaný. U skypu teda caller ID evidentně nefunguje. To se potom prodraží....

0 Citovat

Volal jsem do Anglie z Polské SIM -  roaming zdarma, změna vyřízená během 10 minut. Normální sazba z české SIM je cca 5,- Kč/minuta - záleží tedy i na délce volání. Kdo bydlí blízko hranic, stačí volat přes zahraniční síť za cenu místního tarifu. Možností je více. Holt je to riziko dobré ceny se SA. S tím jsme ty letenky kupovali.

1 Citovat

V čem přesně pomůže polská SIM, když musíš volat ze svého čísla, registrovaného při koupi? 

Zkoušel jsem ho změnit u Taromu, a tam nejde změnit jen údaje, aniž bych potvrdil ty změny letů, což nechci riskovat.

Tak volám na ES linku. Zvedl to takový ne úplně bystrý chlapec, nadhazuju data, a availability jen ve dnech, kdy lítá Saudia. Tak jsem to aspoň přesunul na únor. 14 minut za 73 czk. Oni tam pořád převykládávaj všechny legy, a o kolik to bylo změněno, pak varování, že to bylo kupovaný přes travel agency, a že jak to vezme Saudia, nebudu už moct udělat refund, varování, že když bude payment, tak bude v GBP, a dvakrát "on hold", poprvý, když se díval, co s tím, podruhý, když "vystavoval" etix.

Příjemná věc je, že z T se stala Y :-)

 

0 Citovat

Má smysl zkoušet volat při změně jen o 5 minut u prvního legu? Prodloužil se jen čas na přestup. 

0 Citovat

Facepalm...

0 Citovat

Když jsem poprvé měnil u Saudie, volal jsem přes Skype a problém s Caller ID jsem neměl. Asi to zkusím znova, německá linka se tentokrát neosvědčila.

0 Citovat

to - nucene premisteny brumak

Poslali ověřovací kód na můj mobil.

0 Citovat

Možná to tehdy nevyžadovali. Nebo to vyžadujou jen u bookingů přes OTA. Nebo tehdy měli pro ověření ten PIN. Nebo Saudia...

Myslim, že ty linky stejně vedou do jednoho call centra, místo vydání mám "TSC LON AMM" (Terrorist Screening Centre London Amman?)

0 Citovat

Audit napsal(a):

to - nucene premisteny brumak

Poslali ověřovací kód na můj mobil.

 

U rezervace máš uvedený číslo, z kterýho chtěj, abys volal. Kódy nic, WA nic, a oni taky nezavolaj. Můžeš to číslo změnit přes Tarom, ale "Confirm changes" nese značný riziko, že nevratně potvrdíš ty změny letů, a budeš pak volat zbytečně.

Zase jsem si mohl koupit dolet za 99 a nepoletim do dešťů a Ramadanu, to se za 73 czk asi vyplatí 😉

 

0 Citovat

Sykous napsal(a):

Má smysl zkoušet volat při změně jen o 5 minut u prvního legu? Prodloužil se jen čas na přestup. 

Budeš za debila, ale myslím, že šance na úspěch je. 

2 Citovat

To - nucene premisteny brumak

 

Asi 3x chtěla potvrdit změnu - let, čas, potom mi poslala nové letenky do mailu a opět chtěla potvrdit, že v mailu je požadována změna.

Změna byla z SA na Emirates.

 

0 Citovat

Sykous napsal(a):

Má smysl zkoušet volat při změně jen o 5 minut u prvního legu? Prodloužil se jen čas na přestup. 

 

Ano, opravdu je videt, ze jsme cesko a vychodni evropa …

4 Citovat

V jak velkém předstihu jste žádali o změny na jinou aerolinku? Přemýšlím, jestli mi na lince přece jen neřekli pravdu s tím, ze na leden nic nevidí a uvidí později. Dohledal jsem si, že posledně jsem úspěšně měnil na Austrian asi 14 dní před odletem, teď to zkouším něco přes 2 měsíce před.

0 Citovat

Já asi 2,5 měsíce před odletem. Začal sem ale postupně. Nejdřív jaké jsou možnosti u Saudia a pak začal agent nabízet další možnosti...

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

[citace="Sykous "]

Má smysl zkoušet volat při změně jen o 5 minut u prvního legu? Prodloužil se jen čas na přestup. 

 

Ano, opravdu je videt, ze jsme cesko a vychodni evropa …

[/citace]

Na jejich stránkách mi to nabízí změnu odletu o dva dny dříve, díky této změně, bohužel ne o dva dny později, to by se mi hodilo více. Takže asi tak k té východní evropě a být za "debila". 

0 Citovat

J0x napsal(a):

V jak velkém předstihu jste žádali o změny na jinou aerolinku? Přemýšlím, jestli mi na lince přece jen neřekli pravdu s tím, ze na leden nic nevidí a uvidí později. Dohledal jsem si, že posledně jsem úspěšně měnil na Austrian asi 14 dní před odletem, teď to zkouším něco přes 2 měsíce před.

 

Tohle asi fakt záleží na agentovi. Jak vidíš, J.V. to na únor nabídli, tobě na leden ne. Mně na únor taky ne, neptal jsem se konkrétně na jinýho dopravce, ale jakýkoli datum, kdy neletí Saudia, bylo "sorry Mr. Brum, no flights on this day". Na Austrian jsi asi taky měnil při trochu zásadnějších změnách než +- minuty na přestup v Jeddah, ne? :-)

Bylo z nich cítit překvapení, že kvůli pár desítkám minut potřebuju letět kompletně jindy. Když tady někomu přesunuli BKK o půl dne, byla ta vyjednávací pozice samozřejmě o parník jinde...

Jinak pro zajímavost, dnes další změna o 5 minut, přišla mi jednou ze Saudia k novýmu a jednou z trip.com ke starýmu itineráři :-)

Sykous: prostě až budeš volat, řekneš, že ti to to bylo mailem nabídnuto, ale hází to error, tak bys to chtěl napravit přes Ahmeda na lince...

Ta cena za volání byla 5,48/min. (kaktus/TM stejný), takže 15 min. stálo 82 czk. Špatně jsem to včera počítal.

0 Citovat

Já jsem při změně avízoval, že letíme s přáteli, kterým změnu už potvrdili a že máme společnou dovolenou, půjčené auto, hotely, cestu na letiště.....

Byla to pravda, ale zkusit to můžete, myslím, že to ani nezjišťovali, protože to bylo vyřízeno celkem rychle. Změna začátek září na let v prosinci.

0